Tepk roges vasarą

pasirūpinkite savo langų sandarumu!

Langų reguliavimas

Norint užtikrinti nepriekaištingą Jūsų langų/durų veikimą, jų furnitūra turi būti reguliuojama esant būtinybei arba ne rečiau kaip kartą per 3 metus, o guminės tarpinės ir apkaustų mechanizmai sutepami porą kartų per metus (rudenį ir pavasarį). Langų reguliavimas yra lango atstatymas į pirminę jo padėtį. Šiuolaikinių langų/durų reguliavimas nereikalauja didelių pastangų ir neužima daug laiko, o laiku atliktas sutaupys ir Jūsų pinigus - padės išvengti didesnių išlaidų, susijusių su jų keitimu ar rimtesniu remontu.


Kiekvienam plastiko, medžio, aliuminio lango/durų tipui yra specialiai pritaikyta furnitūra, kuri leidžia varstyti langus/duris įvairiomis kryptimis bei užtikrina jų sandarų uždarymą. Laikui bėgant sumontuotą langą veikia daug skirtingų išorinių faktorių – karštis, šaltis, vėjas, statinės apkrovos, todėl sutrinka sklandus lango mechanizmo darbas, langas nežymiai „nusėda“, atsiranda sunkumų sukant rankeną, girdėti furnitūros traškėjimas, stringa uždarymo mechanizmas, prarandamas lango sandarumas.


Neteisingas langų/durų reguliavimas savo jėgomis sąlygoja pagrindinių furnitūros elementų gedimą.


Jei po langų/durų įstatymo patalpose vyksta remontas, saugokite, kad į lango mechanizmus nepatektų vanduo, cementas, statybinės dulkės, nes tai gali tapti gedimo priežastimi. Remonto darbų metu statybinės dulkės dažniausiai susikaupia langų/durų mechanizmuose ir tarpinėse. Pasibaigus patalpų remontui geriausia iškart atlikti langų/durų reguliavimo ir sandarinimo tikrinimo darbus pasitelkus specialistą.